Praca warsztatu samochodowego lub wulkanizacyjnego nie będzie możliwa bez fachowych pracowników i przede wszystkim profesjonalnego sprzętu. Niezbędnym elementem wyposażenia każdego zakładu tego typu są podnośniki samochodowe, które w skuteczny sposób ułatwiają przeprowadzanie prac serwisowych lub naprawczych różnego rodzaju pojazdów.

Podnośniki samochodowe, a ich skuteczność

Podnośniki samochodowe jak sama nazwa wskazuje, służą do podnoszenia pojazdów na odpowiednią wysokość roboczą. Umożliwia to komfortowy dostęp m.in. do podwozia samochodu, dzięki czemu można skutecznie przeprowadzić przegląd samochodu, wymienić opony lub dokonać potrzebnych napraw. Podnośniki samochodowe rozróżnia się od siebie ze względu na ich zastosowanie, nośność, czy mechanizm podnoszenia. Poszukując nowego sprzętu dobrej jakości do warsztatu samochodowego lub wulkanizacyjnego, warto skorzystać np. z oferty firmy Mastwell. Oferuje ona nie tylko profesjonalne produkty, lecz także kompleksowe usługi montażu i obsługę gwarancyjną. Jakie rodzaje podnośników samochodowych możemy wyróżnić?

Podnośniki nożycowe

Ten rodzaj podnośników wyróżnia się głównie ze względu na swoją konstrukcję. Urządzenia tego typu charakteryzują się prostotą budowy, obsługi i stosunkowo niewielkimi rozmiarami. Dzięki temu warsztat oszczędza sporo miejsca na konwencjonalnym podnośniku, który zajmuje zdecydowanie więcej miejsca.

Podnośniki czterokolumnowe

Czterokolumnowe podnośniki samochodowe wykazują się dużą nośnością i stabilnością. Dzięki temu mogą być stosowane np. w przypadku autobusów, większych SUV-ów, czy nawet ciężarówek. Ten rodzaj urządzeń charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i długością użytkowania bez jakichkolwiek usterek.

Podnośniki jednokolumnowe

Ten rodzaj urządzeń warsztatowych charakteryzuje się kompaktową budową. Najczęściej można się spotkać z ich przenośną formą. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenia tego typu nie zajmują niepotrzebnie miejsca i co ważniejsze można jest ustawiać i przestawiać wedle aktualnego zapotrzebowania. Ze względu na konstrukcję jednokolumnową, sprzęt ten sprawdzi się jedynie w przypadku lżejszych pojazdów.

Podnośniki dwukolumnowe

Podnośniki dwukolumnowe cieszą się największym zainteresowaniem i są najczęściej wybierane przez warsztaty samochodowe. Charakteryzują się one dużą stabilnością, dzięki czemu praca mechaników jest dużo bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Podnośniki dwukolumnowe są niezwykle uniwersalne i umożliwiają pracę z niemal każdym rodzajem pojazdów, od osobówek po sporej wielkości auta terenowe. Wśród przodujących producentów podnośników, znajdziemy takie marki jak NORTEC PRO, GRUBBER, MELL PROFESSIONAL, i RAVAGLIOLI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.