Internet to obecnie najpotężniejsze narzędzie, za pomocą którego można docierać do klientów. Aby jednak robić to dobrze, potrzebna jest specjalistyczna wiedza i orientacja w obecnych trendach. Poniżej przybliżamy pięć najpopularniejszych kanałów stosowanych w marketingu internetowym.

Facebook

Powiedzenie „nie ma Cię na Facebooku, to znaczy, że nie ma Cię wcale” ma w sobie dużo prawdy, w szczególności w kwestii biznesowej. Jeszcze kilka lat temu można było dyskutować z tym, czy obecność salonu kosmetycznego, kwiaciarni bądź jakiegokolwiek innego biznesu jest tam w ogóle potrzebna. Dziś to norma i praktycznie każdy poważny biznes ma w swojej wizytówce zawarty adres właśnie do Facebooka. Docieranie do klientów poprzez Facebook polega głównie na systematycznym zamieszczaniu postów, w których można informować o nowych wydarzeniach dotyczących firmy czy też rabatach bądź akcjach promocyjnych. Bardzo popularną metodą jest również wykupienie reklamy, która pomoże dotrzeć do nowych klientów. Tutaj jednak potrzebna jest już specjalistyczna wiedza po to, by ustawić reklamy w taki sposób, aby generowały one zysk, a nie odwrotnie.

Instagram

Instagram to kolejny kanał social mediów, bez którego ciężko dziś się obyć. Może nie jest czymś obowiązkowym, niemniej jednak większość biznesów decyduje się na jego prowadzenie. Dotrzeć do klientów na Instagramie można przede wszystkim za sprawą odpowiednio dobranych tagów. Bardzo popularną metodą pozyskiwania nowych klientów i reklamy swojej firmy jest skorzystanie z influencer marketingu. Wbrew pozorom rozwiązanie to nie musi kosztować dziesiątek tysięcy złotych za jeden sponsorowany post. W dzisiejszych czasach można bowiem znaleźć wiele osób z zasięgami, w interesującej Cię grupie docelowej, do której dotarcie nie będzie Cię kosztować tysięcy złotych.

Google Ads

Innym rozwiązaniem będzie skorzystanie z narzędzia Google Ads. Jest ono skierowane do użytkowników korzystających z wyszukiwarki Google. Ustawienie reklam w odpowiedni sposób sprawi, że odnośnik do Twojej strony pojawi się na samej górze wyszukiwań i będzie oznaczony jako „reklama”. Podobnie jak w przypadku reklam zamieszczanych na Facebooku potrzebna jest tutaj współpraca ze specjalistą, który dobierze odpowiednie słowa kluczowa oraz będzie śledził ruch na stronie, stale dostosowując ustawienia reklam.

SEO

Witryna internetowa Twojego biznesu może również pokazywać się wysoko w wyszukiwaniach bez konieczności wykupywania specjalnych reklam. Aby do tego doszło, strona musi być jednak dobrze wypozycjonowana i mieć wysoką ocenę w oczach algorytmu Google.

Mailingi

To kolejna z opcji docierania do klientów. Aby jednak uzyskać czyjś mail, musisz najpierw zaoferować tej osobie jakąś wartość. Może to być np. kod rabatowy. Dobrze przeprowadzona kampania mailingowa jest w stanie podnieść dochody Twojego biznesu. Na szczęście nie musisz wysyłać do każdego osobnego maila. Zamiast tego możesz skorzystać z narzędzi, które automatyzują ten proces.

Gdzie szukać specjalistów marketingu internetowego

Osoby specjalizujące się w marketingu internetowym znaleźć można na tematycznych forach i grupach w mediach społecznościowych. Jest to jednak szukanie „igły w stogu siana”. Fachowcy w tej branży bardziej nastawieni są na oficjalne oferty zawarte w renomowanych serwisach pracy niż przypadkowe posty. Praca e-commerce to obecnie rozwijająca się dziedzina, w której co roku przybywa nowych specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.