Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na serwisie wózków widłowych jest regularne serwisowanie maszyny przez wykwalifikowanego technika. Pomoże to zapobiec poważnym awariom i kosztownym naprawom.

Drugą najlepszą wskazówką jest ustalenie z góry, ile to będzie kosztować, abyś wiedział, w co się pakujesz, zanim rozpocznie się praca. Co jeszcze musisz wiedzieć o serwisie?

Wózki widłowe a znaczenie zachowania bezpieczeństwa

Wózki widłowe to popularny i wydajny sposób przenoszenia ciężkich ładunków. Stosowane są w magazynach, sklepach detalicznych, zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych. Istnieje wiele norm bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas obsługi wózka widłowego. Obejmuje to kierowcę siedzącego z zapiętym pasem bezpieczeństwa i noszącego kask ochronny. Ważne jest również noszenie odpowiedniego obuwia, które nie będzie się ślizgać na podłodze wózka widłowego oraz upewnienie się, że wokół ładunku jest wystarczająco dużo miejsca, aby można było go podnieść bez przeszkód. Operator powinien również pamiętać, że przedmiot może bardzo łatwo spaść z poruszającego się wózka widłowego, dlatego powinien uważać, aby nie sięgać zbyt nisko ani nie sięgać zbyt nisko podczas podnoszenia przedmiotów z ziemi. Także sam serwis wózków widłowych powinien przebiegać zgodnie z procedurami.

Najlepsze praktyki dotyczące zakupu nowego wózka widłowego

Często lepszym rozwiązaniem niż serwis obecnego wózka będzie zakup nowego wózka widłowego. To duża inwestycja, dlatego ważne jest, aby przed zakupem przeprowadzić rozeznanie. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czego potrzebujesz. Na przykład szukasz kompaktowej maszyny lub potrzebujesz czegoś o większej mocy i wydajności? Drugim krokiem jest podjęcie decyzji, czy chcesz kupić nowy, czy używany. Jeśli kupisz nowy, cena będzie wyższa, ale maszyna będzie nowsza i będzie miała mniej godzin pracy. Jeśli kupisz używane, cena będzie niższa, ale wiąże się z tym pewne ryzyko. Trzecim krokiem jest ustalenie, ile pieniędzy chcesz wydać na swój wózek widłowy. Możesz znaleźć świetne oferty na nowe i używane maszyny, robiąc zakupy i porównując ceny.

Co jest potrzebne do bezpiecznej obsługi wózka widłowego?

Bezpieczna obsługa wózka widłowego jest obowiązkiem operatora. Aby uzyskać kwalifikacje do obsługi wózka widłowego, należy przejść szkolenie w zakresie obsługi i bezpieczeństwa tego sprzętu. Operator wózka widłowego musi znać:

  • Instrukcję obsługi sprzętu,
  • Lokalizację gaśnic, apteczek, koców przeciwpożarowych, sprzętu ratowniczego i innego sprzętu bezpieczeństwa,
  • Lokalizację przycisków i przełączników zatrzymania awaryjnego,
  • Lokalizację wyjść awaryjnych,
  • Jak używać sygnałów ręcznych do komunikowania się z innymi pracownikami wokół nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.