Zdjęcia stockowe to dla większości firm konieczność. Nie każdy ma możliwość robienia profesjonalnych sesji fotograficznych na potrzeby social mediów, jednak zanim zaczniesz korzystać z materiałów znajdujących się na stockach, koniecznie dowiedz się, jak robić to dobrze.

Wybieraj mądrze

Zdjęcia stockowe, tak samo jak wszystkie inne, z których korzystasz, muszą wyglądać naturalnie. A to niestety jest największy problem z kupnymi materiałami. Chyba każdy chociaż raz widział zdjęcie osoby śmiejącej się do jedzenia – nic więc dziwnego, że dla tak wielu odbiorców stocki są powodem do żartów. Wybierając materiały z tego typu miejsc, musisz więc mieć się na baczności. Przede wszystkim zrezygnuj z tych zdjęć, które gdzieś kiedyś wpadły Ci już w oko. Jeśli rozpoznajesz rudą kobietę, która była już twarzą kilku firm, nie jest ona dla Ciebie odpowiednia. Prawdą jest, że znalezienie zdjęć, które są używane rzadko, nie jest takie proste. Jednak warto poświęcić czas, by wybrać materiał wiarygodny, estetyczny i jak najmniej rozpowszechniony. Jak to zrobić? Jeśli widzisz dobre zdjęcie, nie wybieraj go. Prawdopodobnie wiele osób przed Tobą już się na nie pokusiło i nie szukało dalej. Ty szukaj, a z pewnością znajdziesz coś jeszcze lepszego i mniej popularnego.

Nie korzystaj z darmowych zdjęć

Darmowe stocki prawdopodobnie zostały już wykorzystane na wszelkie możliwe sposoby. Wybierają je blogerzy i osoby robiące memy – wszyscy ci, którzy nie chcą płacić, by mieć ładną grafikę. Jeśli stać Cię na to, by wykupić dostęp do grafik, zrób to. W ten sposób zwiększasz wiarygodność marki poprzez korzystanie z materiałów dobrej jakości. I jeszcze jedno – zapomnij o wrzucaniu grafik ze znakiem wodnym. To może wydawać Ci się oczywiste, a jednak zdziwiłoby Cię, jak wiele marek rezygnuje z kupowania efektów czyjejś pracy, by wziąć je sobie za darmo.

W opracowywaniu materiałów do reklam staraj się korzystać ze zdjęć powstałych podczas sesji zdjęciowych. Lepiej reklamować się profesjonalnie i po swojemu, zamiast korzystać z płatnych stocków. W tym, jak stworzyć dobrą reklamę, z pewnością pomoże Ci dom mediowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.